Václav
Klaus
ml.

Babiš vládu sestaví


27. října 2017 Reflex.cz

    sdílejte:


V prvním povolebním pokračování své pravidelné rubriky se Václav Klaus ml. mimo jiné vyjadřuje ke kolapsu tradičních stran a k možné integraci pravice pod vedením ODS.

Někdejší předseda lidovců Josef Lux prakticky po každých volbách říkával, že volby dopadly, jak dopadly. Jak vlastně dopadly podle vás?
Kolaps tradičních stran. Kolaps miláčků médií a mainstreamu. Časy se mění.

Mediálně jste považován za černou ovci ODS, která v rozporu s názorem vedení chce vládnout s Andrejem Babišem. Cítíte se tak?
To, že já chci vládnout s Babišem, a oni ne, je jen rétorika vnitrostranických oponentů (přes spřátelené novinářské šmoky) před regionálními sněmy ODS. Že jsem v kampani mluvil o věcných problémech a řešeních (hlavně školství) a neměl jako volební poselství jen „Babiš je obviněnej", není můj problém. Před Vánoci se ukáže realita. 

Věříte, že se vaší straně podaří integrovat do příštích voleb pravici, jak vyhlásil předseda ODS Fiala?
Pokud se má jednat o Top 09 a podobnou „pravici", pak s dovolením vaši otázku tentokrát nezodpovím z důvodů kolegiality.

Sestaví Andrej Babiš vládu, a pokud ano, s kým?
Ano; bez komentáře.

Je pro českého voliče demokracie důležitou hodnotou?
Jistě. Ale mimochodem považuji letošní volby za zcela demokratické. Že se někomu nelíbí výsledky — to ještě není nedostatek demokracie.    sdílejte: