Václav
Klaus
ml.

Byty se v Praze nestaví kvůli zeleným fanatikům ve vedení města


24. března 2017 Reflex.cz

    sdílejte:


Pravidelná páteční rubrika, ve které Václav Klaus ml. odpovídá na otázky šefredaktora časopisu Reflex Marka Stoniše.

V den výročí teroristického útoku na letišti v Bruselu zabíjel „osamělý útočník" v centru Londýna. Máme být klidnější, že jde o osamělé vyšinuté jedince, a ne o teroristy napojené na Islámský stát?
Důvěřujete české vládě, že skutečně odmítá uprchlické kvóty a že dělá vše pro to, aby Praha (na rozdíl od Paříže, Londýna či Berlína) zůstala bezpečným městem? Já ne.

Brusel chce harmonizovat finanční a sociální pomoc pro uprchlíky tak, aby byla stejně vysoká ve všech zemích EU. Je správné, aby v Česku dostávali uprchlíci více, než je průměrný starobní důchod?
Tuto otázku snad nemyslíte vážně. Viz výše: Důvěřujete české vládě, že se tomu bude razantně bránit a hájit české zájmy?

Donald Trump nepodal před fotografy ruku Angele Merkelové, z čehož vypukla celosvětová aféra. Je Trump skutečně nezdvořák?
Podání ruky je akt přátelství, úcty a zdvořilosti. Asi ty první dva pocity v sobě neměl a převážily.

A je nezdvořákem český prezident Zeman, který nejde na pohřeb kardinála Vlka?
Pokud by tam šel, říkali by jiní, že je pokrytec, neboť neměl (lze-li soudit z médií) s kardinálem Vlkem vřelé vztahy. Pohřeb, pokud vím, ještě nebyl — tak bych s případnou kritikou „málo reprezentativní účasti Hradu" na smutečním aktu vyčkal.

Co říkáte nápadu pražské hejtmanky Krnáčové, aby Středočeši nechávali svá auta před Prahou?
A paní Krnáčová podle stejné logiky až někde u Bratislavy? V Praze se nestaví kvůli zeleným fanatikům ve vedení města byty. Ceny bytů i nájmů prudce rostou – o 17 %. V Praze a před Prahou se za paní Krnáčové nepostavilo takřka žádné záchytné parkoviště. Zato máme 37 různých zón parkování.

    sdílejte: