Václav
Klaus
ml.

Kdo by by pro Česko lepší? Donald, či Hillary?


15. října 2016 Deník

    sdílejte:


Americké prezidentské volby už dlouho nebyly tak vyhrocené. Radikální názory republikánského kandidáta Donalda Trumpa nadzvedávají nejen jeho soupeřku, demokratku Hillary Clintonovou. Američané jsou zmatení a nejsou si jisti, zda volit vyžilého hulváta, nebo spíš bezkrevnou političku, o jejímž zdravotním stavu se vedou debaty. Tápání vystihl majitel realitní společnosti, který nechal vylepit billboardy s podobiznami Trumpa i Clintonové a pod ně umístil text: "Stěhujete se do Kanady? Pomůžeme vám prodat dům." A jak se promítne volba nového amerického prezidenta do života Čechů? Bude pro nás nebezpečné, když vyhraje Trump? Nebo nám naopak může ublížit, když se v americké zahraniční politice po odchodu Baracka Obamy nic nezmění?

Bylo by pro Česko lepší, aby Američané svým příštím prezidentem zvolili Hillary Clintonovou, nebo spíš Donalda Trumpa?
VKml: Trumpa. Clintonová je něco jako Marksová-Šabatová ale s jaderným kufříkem v kabelce. To může skončit špatně. Politika západu, pokud má tento přežít se svými hodnotami, potřebuje zásadní změnu. Clintonová jí neztělesňuje ani v nejmenším.

Je podle vás v USA nouze o opravdové lídry a osobnosti, podobně jako v ČR?
VKml: Nevím, nejsem Američan. O opravdové lídry je nouze asi vždycky a všude.

Co bude podle vás v amerických volbách rozhodovat?
VKml: Zda kravál a humbuk vládnoucích elit a velkých médií přehluší pocity americké (bělošské) střední třídy, která se cítí více a více ohrožena.    sdílejte: