Václav
Klaus
ml.

Možná prezidenta volit nepůjdu


29. prosince 2017 Reflex.cz

    sdílejte:


V poslední letošní pravidelné páteční rubrice se Václav Klaus ml. věnuje mj. vánočnímu projevu Miloše Zemana, ekologickým plánům francouzského prezidenta Macrona i zprávě evropské agentury OLAF o zneužití evropských dotací na farmu Čapí hnízdo.

Čím vás oslovil vánoční projev Miloše Zemana? Třeba výrokem o suché skývě opozice?

Projev jsem nesledoval. Od té doby co není normální analogové vysílání, ale jen digitální, na chalupě nejde televize. Nijak mi to nevadí, Pyšnou princeznu i Mrazíka jsem už viděl.

Už víte, koho budete volit v prvním, případně druhém kole prezidentských voleb?

Hlavně, že si většina stran prosadila přímou volbu, a pak sami nikoho nekandidují. Rozhodně nebudu volit Drahoše a podobné klauny. Zbytek uvidíme. Taky možná poprvé nepůjdu volit.

Francouzský prezident Macron chce do roku 2040 zcela zakázat auta se spalovacími motory. Neměli bychom Francii následovat?

Jako zvolit hlavou státu úplného šílence? Nebo v čem následovat? Já nechci jezdit nějakým elektromobilem s výkonem 40kW v jedné řadě padesátkou, ekologicky a uvědoměle. A Čína, Indie a spol. zatím zvýší průmyslovou výrobu sedmkrát. S lidmi jako Macron západní civilizace zahyne.

V knihovně Václava Havla byl oficiálně korunován panovníkem Královstvím pravdy a lásky Karel Schwarzenberg. Nejsou tam nějaké geopatogenní zóny?

To jsem viděl na FB. Hezké fotečky, trochu možná i pro MUDr. Chocholouška. Ale jsem liberál, ať si každý dělá párty jaké chce, pokud tím neobtěžuje (hlukem a tak) ostatní přes míru.

Chápete, proč státní orgány tají obsah zprávy agentury OLAF, týkající se údajného zneužití dotací na Babišovu farmu Čapí hnízdo?

Nevěřím panu Babišovi, ale rozhodně nevěřím ani evropským zprávám a vyšetřováním (nejen OLAF). Vzhledem k tomu, že už všichni novináři vědí, co ve zprávě je, tak to asi zas tak moc utajené nebude

    sdílejte: