Václav
Klaus
ml.

Poslance Foldynu mám rád, je to autentický obhájce levicově uvažujících voličů


11. května 2018 Reflex.cz

    sdílejte:


Přínosem zákazu kouření v restauracích, napětím ve vztazích světa s Íránem, zrušením výběrového řízení na mýtný systém i nedávným výstupem Jaroslava Foldyny na akci Nočních vlků se zabývá pravidelná páteční rubrika poslance ODS Václava Klause ml.

1. Podle průzkumu lékařské fakulty UK snížili kuřáci od zákazu kouření v restauracích svou spotřebu v průměru o tři cigarety denně. Stálo to za to?

V průměru, v průměru... Ti kuřáci, co předtím stejně nechodili do hospody, nebo nějací jiní?

2. Americký prezident Trump oznámil, že USA vypovědí jadernou smlouvu s Íránem a zavedou vůči němu sankce. Evropské země se dohody naopak drží. Jak se k tomu má postavit Česká republika?

Nejsem expert na všechno. Obecně jsem pro obchod mezi zeměmi a řešení vztahů dohodami.

3. Podle ministerstva dopravy hrozí za přeškrtnutí symbolu EU na SPZ aut zákaz řízení, protože to lze vyhodnotit jako vozidlo bez registrační značky. Neměl by to být spíš trestný čin s trestem odnětí svobody na několik let?

Jak jsem viděl spartakiádní video paní poslankyně Pekarové Adamové ke Dni Evropy – tak si dovoluji odhadnout, že tresty se jistě zvýší. Máme tu totiž nekalé živly (řízené zahraničními kybernetickými centrálami), které by chtěly rozvrátit Evropu. Na ty musí dopadnout tvrdá evropská pěst.

4. Stejné ministerstvo dopravy podle antimonopolního úřadu postupovalo v rozporu se zákonem při výběru nového provozovatele mýtného systému, a tak úřad celé výběrové řízení zrušil. Teď hrozí, že od roku 2020 mýto nikdo provozovat nebude. Nemá Česká republika mýto raději zrušit, když se nedaří stavět ani dálnice?

Mýto asi má smysl kvůli naší centrální pozici a přejezdům zahraničních kamionů. Nicméně je to další daň. Daně a podobné poplatky (televizní daně, povinná ručení...) jsou příliš vysoké. Zejména daň z práce (daň + sociální + zdravotní placená zaměstnancem i zaměstnavatelem) je extrémně vysoká. Vybrané peníze pak nemíří potřebným, ale bobtná stát se svými projekty a „nápady" a pobídkami a školní inkluzí a...

5. Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna chtěl jednomu z protestujících proti ruským motorkářům, kteří si říkají Noční vlci, "dát jazyk", protože si myslel, že je gay. Myslí takhle i ve sněmovně?

Poslance Foldynu mám rád, je to autentický obhájce levicově uvažujících voličů. Na několika akcích (třeba uctění obětí likvidace terezínského rodinného tábora – největší hromadná vražda českých občanů v dějinách) jsem stál vedle něho. Že si váží obětí ruských a amerických vojáků, kteří položili životy za osvobození republiky od fašismu – sdílím. Potyčku jsem neviděl, tak ji nebudu komentovat

    sdílejte: