Václav
Klaus
ml.

Václav Klaus ml.: Doufám, že tuhle zemi vrátíme lidem, kteří pracují a platí daně


11. března 2017 Frekvence 1

    sdílejte:


Sobotním hostem Pressklubu Frekvence 1 byl Václav Klaus mladší, který byl ředitelem soukromého gymnázia PORG. a je synem bývalého premiéra a prezidenta Václava Klause a Livie Klausové. Promluvil o rodinných vazbách, EET, přípravách do Poslanecké sněmovny i o nových školních trendech.

Jak se dnešní host vypořádává s názory svého otce? "To, co mi táta radí, beru vážněji, než když se mi snaží radit lidé v tramvaji, což ale často nejsou špatné názory," odpověděl Václav Klaus ml. "Já, otec i můj nejstarší syn jsme lidé zajímající se o politiku a zajímá nás tohle téma více než to, jak dopadne liga," dodal.

Jak se obecně na angažovanost Václava Klause dívá rodina? "Moje žena, která je politicky dost vyhraněná, je toho názoru, že politiku má dělat pouze jeden v rodině. O politické situaci často diskutuji hlavně v autě se synem, od kterého dostávám zpětnou vazbu, co na určitá témata říkají středoškoláci," odpověděl host.

"Ředitelé nyní mají jmenovat multikulturní koordinátory ve škole, protože do škol míří globálně rozvojová témata, která by právě tito jmenovaní měli objasňovat a přibližovat žákům," objasnil Klaus. Většina škol to prý ale asi vyřešila tak, že funkci dostal ten, kdo se nestará třeba už o knihovnu.


Rozhovor s Václavem Klausem ml. k dispozici zde.    sdílejte: