Václav
Klaus
ml.

Valachová se diví, že jsou učitelé zmatení. Může si za to sama, říká Klaus ml.


1. září 2016 Expres.cz

    sdílejte:


Stejně jako každý rok je 1. září významným datem pro všechny školou povinné. Začíná totiž školní rok. Datum je neméně zásadní nejen pro žáky, ale i pro jejich učitele. Na všechny letos čekalo mnoho změn, které vzešly z ministerstva školství vedeného Kateřinou Valachovou. Ta si posteskla, že učitelé jsou zmatení a v nových změnách se neorientují. Podle Václava Klause ml. nejsou na vině učitelé, ale sama Valachová.

Prvního září stejně jako každý rok je dnem významným pro všechny školáky, kterým po dvouměsíčních prázdninách opět začíná škola. Začátek školního roku je událostí i pro všechny jejich učitele. Na ty letos čekalo mnoho změn a novinek, které přichystalo ministerstvo školství.

Mezi změnami, které ministerstvo vedené Kateřinou Valachovou je například povinná inkluze, jednotné přijímací zkoušky na střední školy, zákaz prodeje nezdravých potravin a nápojů ve školách, změny v pravidlech pro zaměstnávání učitelů, ale i drobné zvýšení jejich platů. Podle Valachové se ve změnách ale učitelé nevyznají.

„Když jsme začali diskutovat s učiteli, překvapilo mě, jak málo mají informací," posteskla si Valachová v rozhovoru pro deník MF Dnes. Podle Václava Klause ml., který má za sebou dlouholeté zkušenosti jako učitel i jako ředitel školy, to ale nejsou učitelé, kdo může za nastalý zmatek, nýbrž sama Valachová.

„V normálním systému učitelé naprosto nepotřebují sledovat ministra školství a věnují se výuce a dětem. Jako ředitel jsem lezl na web MŠMT (stránky ministerstva) jednou ročně - podívat se, kdy budou jarní prázdniny pro Prahu 6-10, kde se nacházela moje škola," popisuje ze svých zkušeností běžnou praxi Klaus.

Valachovou pak Klaus kritizuje za to, že svým přístupem způsobila, že ve školství zavládl chaos. „Svým gejzírem změn a ideologických projektů a rozvratu systému financování základního školství dělá pravý opak toho, co by dělat měla, tedy vytvořit školám podmínky pro jejich práci a nechat je pracovat," nebere si servítky Klaus.    sdílejte: